O FIRMIE
15505
page-template-default,page,page-id-15505,bridge-core-2.7.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-26.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive
 

FILAR – ADMINISTRACJA I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI

„Filar” jest prywatną firmą, która powstała w październiku 1997 roku. Od początku swojej działalności specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych usług związanych z zarządzaniem i administracją nieruchomości mieszkaniowych, w szczególności Wspólnot Mieszkaniowych.

Właścicielka firmy posiada licencję Zarządcy Nieruchomości (nr 11249) oraz jest ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej.

Zespół tworzą: licencjonowani  zarządcy, specjaliści ds. technicznych, administratorzy, specjaliści ds. finansowo-windykacyjnych, księgowy oraz Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Od wielu lat skutecznie administrujemy budynkami na terenie całej Łodzi. Do każdej nieruchomości przypisany jest konkretny administrator, który kompleksowo zajmuje się obiektem i pomaga rozwiązać na bieżąco problemy zgłaszane przez mieszkańców.

Nasza praca zorientowana jest na klienta – dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb. Między innymi dzięki staraniom naszej firmy, jak i zainteresowanych Wspólnot Mieszkaniowych pozyskujemy środki na inwestycje, a także startujemy w różnych konkursach zorganizowanych na terenie miasta Łodzi.

W roku 2011 jedna z administrowanych przez naszą firmę Wspólnot Mieszkaniowych uzyskała Główną Nagrodę w konkursie „Przywróćmy blask Piotrkowskiej” w kategorii „Podwórze Roku”.

W latach 2012-2015 administrowane przez nas Wspólnoty:

  • uzyskały dofinansowania z Urzędu Miasta Łodzi: pięć w ramach programu „Zielone Podwórka”, a jedna w ramach Inicjatyw Obywatelskich.
  • dwa budynki otrzymały wyróżnienia w plebiscycie PUNKT DLA ŁODZI.
         

W latach 2018-2020 cztery Wspólnoty uzyskały dotacje na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie oraz na prace konserwatorskie i prace restauratorskie, w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.

W 2020 roku jedna Wspólnota uzyskała dotację na realizację zadania polegającego na gromadzeniu wody opadowej.

W 2021 roki złożone przez cztery Wspólnoty wnioski o dofinansowanie realizacji zadań polegających na tworzeniu terenów zieleni zostały pozytywnie zweryfikowane pod względem formalnym oraz uzyskały pozytywną rekomendację Komisji ds. Naboru.